هشدار ویروس‌شناس آلمانی نسبت به موج شدیدتر کرونا در پائیز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کریستین دروستن پیش‌بینی کرده است که این موج حتی پیش از ماه دسامبر "قبل از آذر ماه" آغاز می‌شود و سویه‌های جدید ویروس همچنان باعث بروز موارد زیاد ابتلا می‌شوند و حتی در صورت خفیف بودن موارد ابتلا نیز این احتمال وجود دارد که افزایش تعداد مبتلایان به کمبود نیروی کار منجر شود.

مدیر موسسه ویروس‌شناسی مجتمع پزشکی شاریته برلین که سال گذشته به پاس پژوهش‌های برجسته‌اش جایزه علمی سنای برلین را دریافت کرد خاطرنشان می‌کند: احتمالا گذر بیشتر مبتلایان به بیمارستان نمی‌افتد اما تعداد بسیار زیادی برای یک هفته بیمار خواهند بود.

وی هشدار داد: پیش از این که تعداد شاغلان بیمار آنقدر زیاد شود که مراکز درمانی نتوانند به درستی کار خود را ادامه دهند یا حتی نیروی پلیسِ کافی در اختیار نباشد، باید به فکر چاره بود، باید آماده بود و در شرایط اضطراری تصمیم‌های سریع و قاطعانه گرفت و در همین رابطه خواستار اجباری شدن دوباره استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی سرپوشیده شد.

پیش‌بینی متفاوت وزیر بهداشت آلمان از وضعیت پائیز

بنابر گزارش دویچه وله بر خلاف این پیش‌بینی کارل لاترباخ وزیر بهداشت دولت فدرال آلمان گمان می‌برد که این کشور در پائیز با یک موج متوسط پاندمی روبرو خواهد بود و اطمینان داد که دولت فدرال خود را برای تمام سناریوهای محتمل به‌ خوبی آماده کرده است.

وی در گفت‌وگو با روزنامه "راینیشه پست" تاکید کرد: موج جدید کرونا در ماه‌های باقی‌مانده سال ۲۰۲۲ تحت کنترل خواهد بود.

بر پایه قانون جدید حفاظت در برابر عفونت در آلمان استفاده از ماسک‌های FFP2 در وسائل نقلیه عمومی شهری و بین‌شهری، در مراکز درمانی و مراقبتی و در مطب پزشکان اجباری است.

وزیر بهداشت آلمان در عین حال تاکید کرد: نیازی به تعطیلی مدرسه‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها نیست و شهربندان "Lockdown" آن گونه که در موج‌های قبلی اعمال شد دیگر قابل توجیه و دفاع نیست، چنین تدابیری شاید در صورتی ضروری باشند که دوباره در وضعیت شدید پاندمی قرار گرفته باشیم اما گمان نمی‌کند چنین خطری وجود داشته باشد.

آلمان در حال حاضر درگیر دو زیرسویه امیکرون موسوم به BA.4 و BA.5 است که از سویه‌های قبلی به شدت مسری‌تر هستند اما قدرت بیماری‌زایی آنها به‌ خصوص در میان افراد واکسینه‌شده به مراتب کمتر است. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه