تاکنون بیش از ۶۱۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۷.۳ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۶ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۵ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "پنج شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۷,۳۴۰,۰۱۶ مبتلا، ۱,۰۷۷,۴۷۷ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۱۶,۴۷۹ مبتلا، ۵۲۸,۲۵۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۴,۷۹۸,۱۳۶ مبتلا، ۱۵۴,۶۱۱ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۶۰۲,۶۶۲ مبتلا، ۶۸۵,۱۷۹ قربانی

5_ آلمان ۳۲,۶۰۴,۹۹۳ مبتلا، ۱۴۸,۷۲۸ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۲۶۴,۴۷۰ مبتلا، ۲۷,۶۶۵ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۵۵۴,۵۱۹ مبتلا، ۱۸۹,۰۲۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۰۹۶,۴۵۰ مبتلا، ۱۷۶,۴۰۴ قربانی

9_ ژاپن ۲۰,۳۹۹,۹۳۳ مبتلا، ۴۳,۱۷۷ قربانی
10_ روسیه ۲۰,۲۰۸,۸۷۸ مبتلا، ۳۸۵,۶۲۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۰ هزار و ۹۶۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۲۴۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه