طرفدار تسهیل فضای کسب و کار برای پزشکان جوان هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رئیس زاده با اشاره به این که  دوران دو سال و نیم کرونا یک دوران بسیار دشواری بود و حقیقتاً جامعه پزشکی، همه کادر بهداشت و درمان کشور، پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان، داروسازان و همه مسئولین حوزه سلامت حقاً و انصافاً روسفید بیرون آمدند گفت: یک جایی مقام معظم رهبری فرموده بودند که پزشکان ما در دوران جنگ روسفید از آب بیرون آمدند، می‌خواهم عرض کنم در دوران کرونا هم جامعه پزشکی و سلامت ما سربلند و روسفید بیرون آمدند و تقدیم بیش از ۳۰۰ شهید در عرصه بهداشت و درمان نمایانگر همین جان فشانی کادر پزشکی است.

وی افزود: مهم‌ترین سرمایه جامعه پزشکی اعتماد مردم است، زیربنای این اعتماد توانمندی فارغ التحصیلان ما است. این توانمندی از کجا نشأت می‌گیرد، از رعایت استانداردهای آموزشی. اگر آموزش ما یک آموزش استاندارد و قوی‌ای نباشد این اعتماد و این احترام در چشم مردم ایجاد نخواهد شد. بنابراین ما موظفیم این استانداردها را رعایت کنیم، اما در کنار این ناظر وضعیت کشور هم هستیم. در همین چند سال گذشته به خصوص امسال اینها تسهیل می‌شود به خصوص رشته‌هایی که نیازمندیم شرایط را تسهیل می‌کنیم که دوستان بسیاری وارد شوند، بنابراین هم رعایت استانداردها لازم است و هم تسهیل شرایطی که دست و پا گیرند و ممکن است خیلی هم به آموزش ما ضربه نزنند آنها را هم باید تسهیل کرد که دوستان ما وارد شوند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: ما در سازمان نظام پزشکی به جد طرفدار تسهیل فضای کسب و کار برای پزشکان جوان هستیم. برای نیروهایی که تازه فارغ التحصیل می‌شوند در همه رشته‌ها باید تسهیل کنیم، این مشکلاتی که در آینده داریم یک مقدارش ناشی از همین سختی فضای کسب و کار است. قانون تسهیل فضای کسب و کار که اردیبهشت امسال در مجلس مصوب شد، این اجازه را می‌دهد که ما به همین فارغ التحصیلان جوان اجازه زدن مطب را در هر جایی که می‌خواهند بدهیم. الآن می‌دانید برای مجوز مطب در کلانشهرها به خصوص امتیازاتی لازم است که این امتیازات هم با فعالیت در مناطق محروم کسب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس زاده در پایان اضافه کرد: ساز و کار این امتیازها را وزارت بهداشت تعیین می‌کند یعنی وزارت بهداشت می‌گوید که به این فرد با این شرایط شما می‌توانید مجوز مطب بدهید. صادر کننده مجوز مطب و نظارت بر آن و تمدید آن سازمان نظام پزشکی است. بنابراین اگر در دولت بر اساس همین قانون تسهیل فضای کسب و کار به این جمع بندی برسند که این امتیازات حذف شود سازمان نظام پزشکی هم استقبال می‌کند و هم آمادگی دارد با مسئول این کار در وزارت اقتصاد جلساتی داشتیم و نامه زدیم آمادگی خود را اعلام کردیم. لازم است این ضوابط از طرف وزارتخانه در تعامل با وزارت اقتصاد تبیین و تسهیل شود تا ما بر اساس آن بتوانیم شرایط کسب و کار را برای همکارانمان فراهم کنیم که به جد ما مدافع این قصه هستیم و دنبال می‌کنیم که محقق شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه