تاکنون بیش از ۶۲۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۸.۲ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۴.۵ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۳ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۶ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۸ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۲۳۲,۳۵۳ مبتلا، ۱,۰۸۴,۸۰۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۵۹۱,۱۱۲ مبتلا، ۵۲۸,۶۵۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۳۹۱,۲۱۱ مبتلا، ۵۵,۱۱۲ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۱۵,۱۴۹ مبتلا، ۶۸۶,۰۹۷ قربانی

5_ آلمان ۳۳,۳۸۶,۲۲۹ مبتلا، ۱۵۰,۰۶۴ قربانی
6_کره جنوبی ۲۴,۷۹۶,۰۱۴ مبتلا، ۲۸,۴۴۵ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۶۷۲,۸۵۵ مبتلا، ۱۹۰,۳۱۷ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۴۶۷,۲۷۸ مبتلا، ۱۷۷,۰۹۲ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۲۶۵,۸۶۲ مبتلا، ۴۴,۷۸۹ قربانی
10_ روسیه ۲۰,۹۸۵,۷۵۶ مبتلا، ۳۸۷,۲۶۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۴۸ هزار و ۶۴۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۲۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه