تاکنون بیش از ۶۲۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۵۸ هزار و ۳۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۷ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۵۲۳,۱۶۸ مبتلا، ۱,۰۸۷,۶۵۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۰۹,۲۵۷ مبتلا، ۵۲۸,۷۷۸ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۷۶۶,۳۵۷ مبتلا، ۱۵۵,۴۲۲ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۵۷,۲۵۷ مبتلا، ۶۸۶,۸۴۹ قربانی

5_ آلمان ۳۳,۹۴۸,۶۳۲ مبتلا، ۱۵۰,۵۳۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۹۵۳,۱۳۵ مبتلا، ۲۸,۶۴۶ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ مبتلا، ۱۹۰,۸۸۸ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۷۳۷,۵۷۷ مبتلا، ۱۷۷,۴۱۸ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۴۸۹,۷۳۸ مبتلا، ۴۵,۳۲۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۱۶۳,۹۴۲ مبتلا، ۳۸۷,۹۹۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۱ هزار و ۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۷۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه