تاکنون بیش از ۶۲۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۳۲۸ هزار و ۹۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۵ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۸ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۵۷۲,۰۱۱ مبتلا، ۱,۰۸۷,۹۷۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۱۶,۳۹۴ مبتلا، ۵۲۸,۸۲۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۸۷۵,۶۲۶ مبتلا، ۱۵۵,۵۳۵ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۶۶,۲۰۴ مبتلا، ۶۸۶,۹۲۸ قربانی

5_ آلمان ۳۴,۱۲۱,۱۶۸ مبتلا، ۱۵۰,۷۲۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۴,۹۹۵,۲۴۶ مبتلا، ۲۸,۷۰۸ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ مبتلا، ۱۹۰,۸۸۸ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۸۳۰,۸۲۵ مبتلا، ۱۷۷,۵۷۰ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۵۵۲,۳۵۷ مبتلا، ۴۵,۵۱۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۲۱۸,۹۹۳ مبتلا، ۳۸۸,۲۹۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۲ هزار و ۴۰۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۹۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه