نیمی از فقیرترین کشورها هزینه‌های بهداشتی را کاهش داده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بسیاری از فقیرترین کشورهای جهان طی دو سال گذشته هزینه‌های بهداشتی خود را کاهش داده‌اند که گاهی اوقات برای بازپرداخت بدهی به کشورهای ثروتمند بوده است. بر اساس گزارش آکسفام، نابرابری بین کشورهای ثروتمند و فقیر در طول همه‌گیری کروناویروس تشدید شده است.

تجزیه و تحلیل بودجه ملی ۱۶۱ کشور حاکی از آن است که علیرغم اعلام بزرگترین وضعیت اضطراری بهداشت جهانی در یک قرن، نیمی از کشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط هزینه‌های بهداشتی را کاهش داده‌اند، همچنین تقریبا نیمی از بودجه رفاهی و تقریبا سه چهارم هزینه‌های آموزشی را کاهش داده‌اند.

موسسه آکسفام اعلام کرد: تعهد سال ۲۰۲۲ به منظور کاهش شاخص نابرابری نشان داد که کشورهای ثروتمند از جمله انگلیس، با کنترل و نظارت بر تقاضاهای وام دهندگان برای بازپرداخت بدهی‌های کلان، انفجار نابرابری اقتصادی را تشدید کردند. در حالیکه همه گیری برنامه‌های هزینه‌ای سالانه را بر هم زده است.

همچنین در حالیکه وزرای اقتصاد این هفته برای شرکت در نشست‌های سالانه صندوق بین‌المللی پول "IMF" و بانک جهانی در واشنگتن گرد هم می‌آیند، موسسه آکسفام اعلام کرد که کشورهای در حال توسعه با اقتصادی جهانی روبرو هستند که رفع نیازهای جمعیتی را بیش از پیش دشوار می‌کند.

به گزارش روزنامه گاردین، این موسسه خیریه، صندوق بین المللی پول را به تشدید نابرابری اقتصادی و فقر در کشورهای فقیر از طریق اصرار بر اقدامات ریاضتی جدید به منظور کاهش بدهی‌ها و کسری بودجه متهم کرد. تجزیه و تحلیل داده‌های صندوق بین المللی پول نشان می دهد که سه چهارم همه کشورها در حال برنامه ریزی برای کاهش بیشتر هزینه‌های عمومی طی پنج سال آینده هستند که در مجموع به رقم ۷.۸ تریلیون دلار می رسد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه