تاکنون بیش از ۶۲۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۸۹ هزار و ۸۸۶ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۶ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۹ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۶۰۸,۴۳۱ مبتلا، ۱,۰۸۸,۴۷۱ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۱۸,۵۳۳ مبتلا، ۵۲۸,۸۳۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۵,۹۷۰,۳۷۹ مبتلا، ۱۵۵,۶۲۰ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۷۳,۵۱۵ مبتلا، ۶۸۷,۰۱۶ قربانی

5_ آلمان ۳۴,۲۵۷,۹۱۶ مبتلا، ۱۵۰,۹۱۹ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۰۲۵,۷۴۹ مبتلا، ۲۸,۷۲۳ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۳۵,۲۷۳ مبتلا، ۱۹۰,۸۸۸ قربانی
8_ ایتالیا ۲۲,۸۹۶,۷۴۲ مبتلا، ۱۷۷,۶۵۰ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۵۶۴,۹۹۵ مبتلا، ۴۵,۵۳۸ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۲۳۲,۹۶۳ مبتلا، ۳۸۸,۴۰۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۲ هزار و ۸۱۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۹۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه