تاکنون بیش از ۶۲۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۷۶ هزار و ۶۵۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۸.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۸ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۸,۸۲۵,۶۴۱ مبتلا، ۱,۰۹۰,۳۷۴ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۲۷,۹۲۸ مبتلا، ۵۲۸,۸۷۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۲۱۶,۶۳۴ مبتلا، ۱۵۵,۸۱۶ قربانی
4_ برزیل ۳۴,۷۹۱,۷۷۰ مبتلا، ۶۸۷,۱۹۵ قربانی

5_ آلمان ۳۴,۶۰۸,۸۳۵ مبتلا، ۱۵۱,۴۲۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۱۲۰,۴۶۵ مبتلا، ۲۸,۸۴۰ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۷۹۸,۷۹۳ مبتلا، ۱۹۱,۶۸۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۰۶۹,۷۴۵ مبتلا، ۱۷۷,۹۵۶ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۷۲۷,۹۳۳ مبتلا، ۴۵,۸۲۳ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۲۹۲,۲۰۰ مبتلا، ۳۸۸,۸۰۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۴ هزار و شش مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۱۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه