تاکنون بیش از ۶۳۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۰۳ هزار و ۸۲۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۰۸۷,۵۴۸ مبتلا، ۱,۰۹۲,۹۴۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۴۴,۰۷۶ مبتلا، ۵۲۸,۹۷۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۵۹۹,۸۲۱ مبتلا، ۱۵۶,۳۳۷ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۱۷۲,۶۹۳ مبتلا، ۱۵۲,۴۸۲ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۳۰,۷۵۲ مبتلا، ۶۸۷,۶۸۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۳۱۱,۶۳۶ مبتلا، ۲۹,۰۰۰ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ مبتلا، ۱۹۲,۶۸۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۳۴۸,۰۷۵ مبتلا، ۱۷۸,۵۹۴ قربانی

9_ ژاپن ۲۱,۹۹۱,۲۷۷ مبتلا، ۴۶,۲۷۴ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۳۷۲,۹۳۵ مبتلا، ۳۸۹,۵۳۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۷ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه