تاکنون بیش از ۶۳۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۲۵۶ هزار و ۶۴۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۱ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۱۲۳,۴۳۸ مبتلا، ۱,۰۹۳,۱۵۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۴۴,۹۳۸ مبتلا، ۵۲۸,۹۸۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۶۰۶,۷۲۸ مبتلا، ۱۵۶,۵۰۹ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۲۸۸,۲۲۸ مبتلا، ۱۵۲,۷۵۵ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۳۴,۸۱۵ مبتلا، ۶۸۷,۷۱۳ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۳۵۵,۳۵۰ مبتلا، ۲۹,۰۱۷ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ مبتلا، ۱۹۲,۶۸۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۳۵۹,۶۸۰ مبتلا، ۱۷۸,۶۳۳ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۰۰۸,۱۲۹ مبتلا، ۴۶,۳۰۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۳۸۰,۲۶۴ مبتلا، ۳۸۹,۶۲۶ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۶۳۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۴۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه