تاکنون بیش از ۶۳۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۴۲۰ هزار و ۱۳۳ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۱ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۱۴۱,۲۵۴ مبتلا، ۱,۰۹۳,۳۳۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۴۵,۷۶۸ مبتلا، ۵۲۸,۹۸۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۶۶۶,۳۸۱ مبتلا، ۱۵۶,۶۴۰ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۳۸۳,۰۱۵ مبتلا، ۱۵۲,۹۹۷ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۴۱,۲۹۴ مبتلا، ۶۸۷,۷۹۷ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۳۹۶,۱۵۵ مبتلا، ۲۹,۰۴۳ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۵۵,۵۲۲ مبتلا، ۱۹۲,۶۸۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۴۰۸,۳۹۳ مبتلا، ۱۷۸,۷۵۳ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۰۵۵,۸۳۲ مبتلا، ۴۶,۳۴۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۳۸۶,۸۴۲ مبتلا، ۳۸۹,۷۱۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۶ هزار و ۸۵۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۵۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه