تاکنون بیش از ۶۳۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۳ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۳۳۱,۶۱۰ ۱,۰۹۵,۱۶۶
2_ هند ۴۴,۶۵۰,۷۱۴ ۵۲۹,۰۰۸

3_ فرانسه ۳۶,۷۷۰,۴۳۸ ۱۵۶,۸۳۲
4_آلمان ۳۵,۵۷۱,۱۳۰ ۱۵۳,۵۴۴

5_برزیل ۳۴,۸۶۴,۳۱۷ ۶۸۸,۱۳۲
6_ کره جنوبی ۲۵,۵۰۴,۲۸۸ ۲۹,۱۳۱

7_ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ ۱۹۳,۶۷۳
8_ ایتالیا ۲۳,۵۰۴,۲۲۴ ۱۷۹,۰۲۵

9_ ژاپن ۲۲,۱۸۸,۱۱۷ ۴۶,۵۳۶
10_ روسیه ۲۱,۴۰۹,۸۱۵ ۳۸۹,۹۵۰

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۲۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۶۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه