تاکنون بیش از ۶۳۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بنابر تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۴ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۴۰۰,۹۵۹ مبتلا، ۱,۰۹۵,۶۴۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۵۵,۸۲۸ مبتلا ۵۲۹,۰۷۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۸۴۲,۹۱۰ مبتلا، ۱۵۷,۰۴۷ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۶۴۹,۶۴۸ مبتلا، ۱۵۳,۸۱۴ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۷۸,۶۶۵ مبتلا، ۶۸۸,۲۷۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۶۷۰,۴۰۷ مبتلا، ۲۹,۲۳۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۸۹۸,۴۸۹ مبتلا، ۱۹۳,۶۷۳ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۵۳۱,۰۲۳ مبتلا، ۱۷۹,۱۰۱ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۳۶۰,۸۷۲ مبتلا، ۴۶,۷۱۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۳۴,۷۵۸ مبتلا، ۳۹۰,۲۴۷ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۰۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۸۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه