تاکنون بیش از ۶۳۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۷ هزار و ۳۵۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۶۴۷,۸۱۲ مبتلا، ۱,۰۹۸,۲۳۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۶۱,۵۱۶ مبتلا، ۵۳۰,۵۰۹ قربانی

3_ فرانسه ۳۶,۹۴۶,۹۰۴ مبتلا، ۱۵۷,۲۷۷ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۸۲۳,۷۷۱ مبتلا، ۱۵۴,۵۳۵ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۸۹۲,۸۷۱ مبتلا، ۶۸۸,۴۲۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۸۵۶,۹۱۰ مبتلا، ۲۹,۳۹۰ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۳۰,۰۴۱ مبتلا، ۱۹۴,۷۰۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۶۴۲,۰۱۱ مبتلا، ۱۷۹,۴۳۶ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۶۷۴,۹۴۴ مبتلا، ۴۷,۰۲۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۶۳,۸۵۰ مبتلا، ۳۹۰,۵۸۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۴۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۵۹۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه