تاکنون بیش از ۶۳۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۶۹۷,۹۲۲ مبتلا، ۱,۰۹۸,۵۲۴ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۶۲,۹۵۲ مبتلا، ۵۳۰,۵۱۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۰۱۲,۳۱۸ مبتلا، ۱۵۷,۵۴۶ قربانی
4_ آلمان ۳۵,۹۳۲,۶۵۴ مبتلا، ۱۵۵,۰۱۲ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۹۰۹,۴۸۰ مبتلا، ۶۸۸,۵۳۹ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۵,۹۸۱,۶۵۵ مبتلا، ۲۹,۴۷۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۳۰,۰۴۱ مبتلا، ۱۹۴,۷۰۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۶۴۲,۰۱۱ مبتلا، ۱۷۹,۴۳۶ قربانی

9_ ژاپن ۲۲,۷۹۰,۲۵۰ مبتلا، ۴۷,۱۳۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۷۲,۵۹۱ مبتلا، ۳۹۰,۷۱۲ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۵۹۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۰۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه