تاکنون بیش از ۶۴۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۲ هزار و ۴۵۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۸ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۸۹۸,۴۶۷ مبتلا، ۱,۱۰۰,۱۲۷ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۶۶,۹۲۴ مبتلا، ۵۳۰,۵۳۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۱۲۷,۱۷۳ مبتلا، ۱۵۷,۷۰۴ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۰۳۳,۳۹۴ مبتلا، ۱۵۵,۵۸۸ قربانی

6_ برزیل ۳۴,۹۵۵,۸۲۰ مبتلا، ۶۸۸,۷۳۸ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۲۱۷,۹۹۴ مبتلا، ۲۹,۷۰۹ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ مبتلا، ۱۹۵,۵۳۰ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ مبتلا، ۱۷۹,۹۸۵ قربانی

9_ ژاپن ۲۳,۱۷۸,۷۱۰ مبتلا، ۴۷,۵۷۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۴۹۹,۹۵۲ مبتلا، ۳۹۱,۰۲۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و ۹۵۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه