تاکنون بیش از ۶۴۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۹۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۹۹,۹۳۵,۰۴۱ مبتلا، ۱,۱۰۰,۲۹۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۶۷,۲۵۱ مبتلا، ۵۳۰,۵۳۳ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۱۳۳,۱۹۰ مبتلا، ۱۵۷,۸۲۱ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۰۸۰,۵۷۴ مبتلا، ۱۵۵,۸۰۷ قربانی

5_ برزیل ۳۴,۹۶۱,۴۰۳ مبتلا، ۶۸۸,۷۴۶ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۲۹۰,۸۷۷ مبتلا، ۲۹,۷۴۸ قربانی

7_ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ مبتلا، ۱۹۵,۵۳۰ قربانی
8_ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ مبتلا، ۱۷۹,۹۸۵ قربانی

9_ ژاپن ۲۳,۲۱۶,۲۶۵ مبتلا، ۴۷,۶۲۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۰۴,۵۳۰ مبتلا، ۳۹۱,۰۸۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و یک مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه