تاکنون بیش از ۶۴۲ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۶ هزار و ۴۴۴ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۱۶۲,۵۱۹ مبتلا، ۱,۱۰۲,۵۰۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۰,۰۱۷ مبتلا، ۵۳۰,۵۷۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۳۳۴,۶۳۵ مبتلا، ۱۵۸,۱۶۳ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۲۰۵,۴۰۵ مبتلا، ۱۵۶,۶۱۳ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۰۶۰,۰۲۰ مبتلا، ۶۸۸,۹۹۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۵۵۸,۷۶۵ مبتلا، ۳۰,۰۳۱ قربانی

7_ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ مبتلا، ۱۸۰,۵۱۸ قربانی
8_ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ مبتلا، ۱۹۶,۲۴۱ قربانی

9_ ژاپن ۲۳,۶۹۴,۰۶۳ مبتلا، ۴۸,۱۵۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۳۱,۰۱۲ مبتلا، ۳۹۱,۳۹۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۵۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه