رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به پایین‌ترین حد رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین فرشیدی با اشاره به اقدامات کشورمان در مقابله با کرونا، از شبکه بهداشت ایران به عنوان یکی از موفق‌ترین زیرساخت‌های منطقه یاد کرد و افزود: آمار کرونا در هفته‌ها و روزهای اخیر در کشور رو به کاهش بوده که نشان می‌دهد کووید۱۹ هنوز تمام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: مدافعان سلامت در مقابله با کرونا، خوش درخشیدند. فشار زیادی به سیستم سلامت کشور وارد شد و نباید فراموش کنیم که ممکن است در آینده با بحران‌های دیگری در حوزه سلامت که ابعاد جهانی داشته باشند، روبرو شویم، باید قدردان پیشکسوتان حوزه بهداشت، پایه‌گذاران و زحمت‌کشان شبکه بهداشت کشور باشیم. ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین جابجایی جمعیت در بین کشورهای منطقه را دارد که شبکه بهداشت کشور توانسته بیماری‌های مختلف را در حد توان خود، رصد و مدیریت کند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: کووید۱۹ بیماری ناشناخته‌ای برای جهان بود و تجارب کشورها نیز در مقابله با این بیماری متفاوت بود، تجارب ایران در این حوزه هم ارزشمند بوده و موفقیت‌های کشور در مدیریت کرونا، مورد توجه و تمجید سازمان‌های بین‌المللی قرار گرفته است، تامین و ارتقای وضعیت شغلی و معیشتی نیروی انسانی و تقویت زیرساخت‌های فیزیکی ضروری است، متاسفانه هنوز تعداد زیادی از افراد واجد شرایط، نوبت یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نیز به پایین‌ترین حد، رسیده است.

به گزارش ایسنا فرشیدی در پایان به نقش موثر کمیته علمی کشوری کرونا در مدیریت این بیماری نوپدید در ایران اشاره کرد و گفت: بخش بهداشت در مقابله با کرونا، پیشگام و پیش قدم بود و نیاز است که در دوران فروکش کردن کرونا، برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی در سطح کشور، برنامه‌ریزی مدونی داشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه