تاکنون بیش از ۶۴۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸ هزار و ۴۸۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۳ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۲۵۱,۳۵۴ مبتلا، ۱,۱۰۲,۹۱۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۰,۷۸۷ مبتلا، ۵۳۰,۵۹۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۳۷۸,۱۷۴ مبتلا، ۱۵۸,۳۳۸ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۲۴۷,۰۸۱ مبتلا، ۱۵۶,۸۱۲ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۰۶۶,۱۹۹ مبتلا، ۶۸۹,۰۶۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۶۵۴,۷۲۹ مبتلا، ۳۰,۱۱۱ قربانی

7_ ایتالیا ۲۴,۰۳۱,۵۳۸ مبتلا، ۱۸۰,۵۱۸ قربانی
8_ انگلیس ۲۳,۹۷۷,۶۳۷ مبتلا، ۱۹۶,۲۴۱ قربانی

9_ ژاپن ۲۳,۸۱۴,۲۰۹ مبتلا، ۴۸,۳۳۸ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۴۰,۸۹۱ مبتلا، ۳۹۱,۵۰۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۳۶۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه