تاکنون بیش از ۶۴۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۸ هزار و ۲۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۴۵۸,۹۸۹ مبتلا، ۱,۱۰۴,۷۵۱ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۲,۶۳۳ مبتلا، ۵۳۰,۶۱۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۶۳۹,۶۲۴ مبتلا، ۱۵۸,۶۳۹ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۳۷۳,۱۶۴ مبتلا، ۱۵۷,۴۹۵ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۲۰۶,۳۶۸ مبتلا، ۶۸۹,۵۴۵ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۹۳۷,۵۱۶ مبتلا، ۳۰,۳۶۹ قربانی

7_ ژاپن ۲۴,۳۷۲,۰۸۱ مبتلا، ۴۹,۰۳۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۴,۲۶۰,۶۶۰ مبتلا، ۱۸۱,۰۹۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۰۰۰,۱۰۱ مبتلا، ۱۹۶,۸۲۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۶۸,۸۴۶ مبتلا، ۳۹۱,۷۸۹ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۲۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه