افزایش تولید انواع شربت‌های آنتی بیوتیک‌ در هشت ماهه اول سال جاری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سجاد اسماعیلی از افزایش تولید انواع شربت‌های آنتی‌بیوتیک‌ در هشت ماهه اول سال جاری به نسبت کل سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: تامین شربت آزیترومایسین در سال ۱۴۰۰ حدود ۵ میلیون عدد بود که در هشت ماهه اول امسال تا آبان ماه به ۸ میلیون‌ و ۲۰۰ هزار عدد رسیده است، همچنین میزان تامین شربت آموکسی‌سیلین در کل سال گذشته نیز به حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار عدد می‌رسید، اما تنها در هشت ماهه امسال این عدد به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد رسیده است.

وی با اشاره به افزایش حدود ۲ برابری تامین شربت سفکسیم نیز افزود: در سال گذشته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد از این دارو تامین شده بود. این میزان تا پایان آبان ماه ۱۴۰۱ به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد رسیده است. همچنین تامین شربت کوآموکسی کلاو با افزایش ۳.۵ برابری از سال۱۴۰۰ با حدود ۲ میلیون عدد در سال گذشته، به ۷ میلیون عدد در هشت ماهه سال ۱۴۰۱ رسیده است.

به گزارش ایسنا مشاور رسانه‌ای رئیس سازمان غذاودارو در پایان با بیان اینکه بروفن یکی از این اقلامی بود که مصرف آن به دلیل کمبود مقطعی استامینوفن افزایش یافت گفت: به طوریکه این دارو در مهرماه ۳۰۰ هزار عدد تولید شد، اما تولید آن در آبان ماه سال جاری به حدود ۲ میلیون عدد رسید. این در حالی است که نیاز مصرف ماهانه آن در سایر ماه‌ها ۷۰۰ هزار عدد بوده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه