تاکنون بیش از ۶۴۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۸ هزار و ۴۶۱ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۴۶۵,۰۸۷ مبتلا، ۱,۱۰۴,۷۵۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۲,۸۲۷ مبتلا، ۵۳۰,۶۱۴ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۶۷۷,۲۹۹ مبتلا، ۱۵۸,۶۳۹ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۳۷۳,۱۶۴ مبتلا، ۱۵۷,۴۹۵ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۲۱۲,۰۳۵ مبتلا، ۶۸۹,۵۶۰ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۶,۹۵۹,۸۴۳ مبتلا، ۳۰,۴۱۳ قربانی

7_ ژاپن ۲۴,۴۷۰,۵۵۷ مبتلا، ۴۹,۱۷۸ قربانی
8_ ایتالیا ۲۴,۲۶۰,۶۶۰ مبتلا، ۱۸۱,۰۹۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۰۰۰,۱۰۱ مبتلا، ۱۹۶,۸۲۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۷۴,۷۶۴ مبتلا، ۳۹۱,۸۴۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۸۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه