تاکنون بیش از ۶۴۶ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۸ هزار و ۷۶۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۵ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۶ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۵۰۷,۹۲۸ مبتلا، ۱,۱۰۴,۸۷۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۳,۱۷۰ مبتلا، ۵۳۰,۶۱۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۶۸۶,۶۰۳ مبتلا، ۱۵۸,۷۷۱ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۴۱۹,۷۱۷ مبتلا، ۱۵۷,۶۵۷ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۲۲۹,۷۴۵ مبتلا، ۶۸۹,۶۰۱ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۷,۰۳۱,۳۱۹ مبتلا، ۳۰,۴۵۴ قربانی

7_ ژاپن ۲۴,۵۱۹,۶۷۴ مبتلا، ۴۹,۲۸۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۴,۲۶۰,۶۶۰ مبتلا، ۱۸۱,۰۹۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۰۰۰,۱۰۱ مبتلا، ۱۹۶,۸۲۱ قربانی
 10_ روسیه ۲۱,۵۷۹,۸۱۲ مبتلا، ۳۹۱,۸۹۰ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۳۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه