تاکنون بیش از ۶۴۷ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۱ هزار و ۷۹۰ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۵ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۷ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۵۳۲,۷۱۱ مبتلا، ۱,۱۰۵,۰۴۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۳,۳۷۹ مبتلا، ۵۳۰,۶۲۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۷,۷۷۸,۴۱۷ مبتلا، ۱۵۸,۸۵۹ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۴۶۳,۴۸۵ مبتلا، ۱۵۷,۷۹۱ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۲۶۸,۲۵۵ مبتلا، ۶۸۹,۷۱۷ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۷,۰۹۸,۷۳۴ مبتلا، ۳۰,۵۰۶ قربانی

7_ ژاپن ۲۴,۶۵۴,۷۷۰ مبتلا، ۴۹,۴۳۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۴,۲۶۰,۶۶۰ مبتلا، ۱۸۱,۰۹۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۰۰۰,۱۰۱ مبتلا، ۱۹۶,۸۲۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۵۸۴,۷۴۰ مبتلا، ۳۹۱,۹۴۳ ربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۶۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه