تاکنون بیش از ۶۵۰ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۹ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

در آسیا نیز از بین ۵۰ کشوری که در جدول ورداُمتر تحت عنوان کشور آسیایی دسته بندی شده‌اند، هند تاکنون دارای بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان در این قاره بوده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۰,۹۰۶,۱۱۱ مبتلا، ۱,۱۰۶,۹۹۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۴,۸۷۴ مبتلا، ۵۳۰,۶۳۳ قربانی

3_ فرانسه ۳۸,۰۷۸,۵۶۵ مبتلا، ۱۵۹,۲۴۵ قربانی
4_ آلمان ۳۶,۶۰۴,۶۴۸ مبتلا، ۱۵۸,۳۸۶ قربانی

5_ برزیل ۳۵,۴۳۶,۰۳۱ مبتلا، ۶۹۰,۲۹۸ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۷,۴۰۸,۸۵۴ مبتلا، ۳۰,۷۹۳ قربانی

7_ ژاپن ۲۵,۲۶۸,۰۷۳ مبتلا، ۵۰,۴۶۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۴,۴۸۸,۰۸۰ مبتلا، ۱۸۱,۷۳۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۰۲۴,۷۴۶ مبتلا، ۱۹۷,۲۵۳ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۶۲۳,۲۶۸ مبتلا، ۳۹۲,۲۸۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۲۴ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۴۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه