تاکنون بیش از ۶۶۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر" طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۶۸۳ نفر را گرفته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۲,۲۳۶,۰۹۵ مبتلا، ۱,۱۱۶,۰۸۴ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۸,۳۷۹ مبتلا، ۵۳۰,۶۹۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۱۵۹,۷۵۷ مبتلا، ۱۶۱,۱۵۲ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۲۱۱,۹۳۷ مبتلا، ۱۶۰,۷۶۸ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۱۷۱,۱۵۴ مبتلا، ۶۹۲,۹۳۴ قربانی
6_ کره جنوبی ۲۸,۶۸۴,۶۰۰ مبتلا، ۳۱,۸۳۲ قربانی

7_ ژاپن ۲۸,۳۴۳,۶۶۱ مبتلا، ۵۵,۵۴۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۰۲۱,۶۰۶ مبتلا، ۱۸۳,۹۳۶ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ مبتلا، ۱۹۸,۹۳۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۷۶۹,۶۲۷ مبتلا، ۳۹۳,۴۳۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۷۹۲ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۷۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه