درخواست WHO از چین برای اعلام آمار مبتلایان کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سازمان جهانی بهداشت گفته است که چین باید اطلاعات مربوط به مراجعه و بستری‌های بیمارستانی، آمار بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه و نیز آمار مرگ و میر مربوط به موج تازه کرونا در این کشور را در لحظه منتشر کند.

چین در هفته‌های گذشته بیشتر محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا را  لغو کرد و حالا آمار ابتلا به ویروس در این کشور بالاتر هم رفته است.

همچنین طی روزهای اخیر چندین کشور برای پذیرش مسافر از چین، شرایط و محدودیت‌های تازه‌ای وضع کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت خواستار آمار دقیق واکسیناسیون در چین نیز شده است.

آمریکا، اسپانیا، فرانسه، کره جنوبی، هند، ایتالیا، ژاپن و تایوان همگی آزمایش کرونا برای مسافرانی که از چین وارد این کشورها می شوند را اجباری کرده‌اند.

سازمان جهانی بهداشت بعد از گفتگو با مقام‌های چینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که از پکن خواسته به طور مرتب و همزمان اطلاعات شرایط اپیدمیولوژیک کشور را به ویژه در میان گروه‌های در معرض خطر و بالای ۶۰ سال منتشر کند.

این نهاد بین‌المللی گفته که حاضر است برای جمع‌آوری این اطلاعات و نیز برای ترغیب شهروندان چین به واکسیناسیون به دولت این کشور کمک کند.

همچنین این نهاد بر اهمیت نظارت و انتشار فوری اطلاعات برای کمک به چین و جامعه جهانی در بررسی مخاطرات پیش رو و تصمیم‌گیری درباره واکنش موثر تاکید کرده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، مقام‌های بهداشت جهانی از محققان چینی دعوت کرده‌اند که روز سه‌شنبه داده‌های خود را به این سازمان ارائه دهند و در عین‌ حال گفته‌اند اعمال محدودیت‌های تازه در برخی کشورها در قبال مسافران عازم از چین قابل درک است. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه