تاکنون بیش از ۶۶۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۸۱ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۸ هزار و ۴۳۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۲۹۲ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۲,۵۱۳,۶۹۰ مبتلا، ۱,۱۱۷,۹۸۳ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۷۹,۵۶۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۰۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۳۱۶,۰۱۷ مبتلا، ۱۶۱,۹۶۲ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۳۶۹,۸۶۵ مبتلا، ۱۶۱,۴۶۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۳۵۴,۲۵۵ مبتلا، ۶۹۳,۹۴۱ قربانی
6_ ژاپن ۲۹,۲۹۹,۴۵۹ مبتلا، ۵۷,۵۱۳ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۱۱۶,۸۰۰ مبتلا، ۳۲,۲۱۹ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۱۴۳,۷۰۵ مبتلا، ۱۸۴,۶۴۲ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ مبتلا، ۱۹۸,۹۳۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۰۳,۵۴۷ مبتلا، ۳۹۳,۷۶۲ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۱۴۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۸۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه