تاکنون بیش از ۶۶۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۱۴۸ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۵ هزار و ۷۱۹ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که آلمان با ثبت ۲۴۹ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته و پس از آن ژاپن با ۲۰۸ فوتی بالاترین تلفات را ثبت کرده است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۲,۶۸۶,۷۵۲ مبتلا، ۱,۱۱۸,۴۷۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۰,۰۹۸ مبتلا، ۵۳۰,۷۰۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۳۳۳,۲۶۸ مبتلا، ۱۶۲,۲۱۴ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۴۱۰,۶۵۰ مبتلا، ۱۶۱,۷۱۴ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۳۷۱,۶۰۹ مبتلا، ۶۹۴,۰۳۲ قربانی
6_ ژاپن ۲۹,۴۶۷,۶۲۷ مبتلا، ۵۷,۹۴۴ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۲۲۰,۵۹۱ مبتلا، ۳۲,۳۰۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۱۴۳,۷۰۵ مبتلا، ۱۸۴,۶۴۲ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ مبتلا، ۱۹۸,۹۳۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۱۰,۵۱۱ مبتلا، ۳۹۳,۸۵۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۳۰۹ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۹۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه