تاکنون بیش از ۶۶۸ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۸۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۸ هزار و ۲۸۶ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۰۷ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا نیز با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۰۸۶,۹۲۷ مبتلا، ۱,۱۲۱,۰۹۷ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۱۷۰ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۱ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۰۷,۷۲۷ مبتلا، ۱۶۲,۶۴۳ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۵۰۹,۵۳۹ مبتلا، ۱۶۲,۶۸۸ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۵۰۴,۰۰۶ مبتلا، ۶۹۴,۹۰۹ قربانی
6_ ژاپن ۳۰,۵۶۸,۸۷۷ مبتلا، ۶۰,۱۵۸ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۵۳۹,۷۰۶ مبتلا، ۳۲,۶۲۵ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ مبتلا، ۱۸۵,۴۱۷ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ مبتلا، ۲۰۱,۰۲۸ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۲۹,۷۳۶ مبتلا، ۳۹۴,۱۲۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۹۲۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۰۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه