تاکنون بیش از ۶۶۹ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۵۰۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۸ هزار و ۲۲۰ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۳۶ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا نیز با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۱۲۳,۶۱۷ مبتلا، ۱,۱۲۱,۲۹۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۳۵۵ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۲ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۰۹,۴۲۹ مبتلا، ۱۶۲,۹۹۰ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۵۴۰,۰۷۲ مبتلا، ۱۶۲,۹۷۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۵۱۵,۷۵۸ مبتلا، ۶۹۴,۹۴۹ قربانی
6_ ژاپن ۳۰,۶۴۷,۸۵۹ مبتلا، ۶۰,۴۱۱ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۵۹۹,۷۴۷ مبتلا، ۳۲,۶۶۹ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ مبتلا، ۱۸۵,۴۱۷ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ مبتلا، ۲۰۱,۰۲۸ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۳۲,۷۶۸ مبتلا، ۳۹۴,۱۶۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۱۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/