تاکنون بیش از ۶۷۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۶۰۷ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۹ هزار و ۹۸۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۸۰ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۴۸۲,۱۸۷ مبتلا، ۱,۱۲۵,۰۲۰ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۴۲,۱۷۶ مبتلا، ۱۶۳,۳۴۷ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۰۵,۱۳۵ مبتلا، ۱۶۳,۷۷۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۶۲۳,۲۱۷ مبتلا، ۶۹۵,۳۳۴ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۳۰۸,۳۵۲ مبتلا، ۶۲,۲۶۴ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۷۷۴,۳۲۱ مبتلا، ۳۲,۹۱۲ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ مبتلا، ۱۸۵,۹۹۳ قربانی
 
9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۵۱,۸۲۴ مبتلا، ۳۹۴,۳۵۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۴۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه