تاکنون بیش از ۶۷۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۹۳۹ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۳ هزار و ۱۷۹ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۵۰۳ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۵۷۳,۰۴۲ مبتلا، ۱,۱۲۵,۵۳۹ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۴۷,۶۰۵ مبتلا، ۱۶۳,۳۴۷ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۰۵,۱۳۵ مبتلا، ۱۶۳,۷۷۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۶۳۴,۱۳۴ مبتلا، ۶۹۵,۳۶۹ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۴۱۶,۶۳۳ مبتلا، ۶۲,۶۷۹ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۸۰۶,۸۹۱ مبتلا، ۳۲,۹۴۹ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ مبتلا، ۱۸۵,۹۹۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۵۶,۶۱۳ مبتلا، ۳۹۴,۳۹۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۴۹۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه