تاکنون بیش از ۶۷۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۳۶ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۲۰۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۱۵ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

در انگلیس نیز در روزهای اخیر شمار فوتی‌های کرونایی بیشتر شده و این کشور اکنون پس از روسیه، دومین کشور اروپایی است که شمار قربانیان آن از ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۵۷۷,۳۹۱ مبتلا، ۱,۱۲۵,۵۴۱ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۵۱,۷۷۱ مبتلا، ۱۶۳,۳۴۷ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۰۵,۱۳۵ مبتلا، ۱۶۳,۷۷۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۶۳۸,۴۲۱ مبتلا، ۶۹۵,۳۸۰ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۴۷۱,۰۱۱ مبتلا، ۶۲,۹۶۳ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۸۲۱,۰۳۵ مبتلا، ۳۲,۹۸۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ مبتلا، ۱۸۵,۹۹۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۶۰,۹۰۲ مبتلا، ۳۹۴,۴۳۸ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۶۱۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه