تاکنون بیش از ۶۷۱ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۱۷۴ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۷ هزار و ۶۱۲ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۲۸۴ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "سه شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۵۸۳,۹۸۳ مبتلا، ۱,۱۲۵,۵۵۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۱,۸۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۲۶ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۵۳,۰۰۶ مبتلا، ۱۶۳,۴۶۳ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۲۲,۳۵۷ مبتلا، ۱۶۳,۹۶۵ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۶۶۱,۵۲۶ مبتلا، ۶۹۵,۴۶۱ قربانی
6_ ژاپن ۳۱,۵۹۷,۸۱۰ مبتلا، ۶۳,۳۲۰ قربانی

7_ کره جنوبی ۲۹,۸۶۱,۲۳۴ مبتلا، ۳۳,۰۱۴ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۳۶۳,۷۴۲ مبتلا، ۱۸۵,۹۹۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۴۳,۳۹۳ مبتلا، ۲۰۲,۱۵۷ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۶۴,۹۴۴ مبتلا، ۳۹۴,۴۸۳ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۲ هزار و ۷۵۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۲۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا 

پایان پیام/