تاکنون بیش از ۶۷۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۶۷۲ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ هزار و ۳۴۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۲۶ فوتی طی شبانه روز گذشته بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "دوشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۸۵۶,۲۱۷ مبتلا، ۱,۱۲۸,۸۰۷ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۰۱۵ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۵ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۸۴,۵۴۹ مبتلا، ۱۶۳,۷۵۲ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۶۶۸,۳۸۴ مبتلا، ۱۶۴,۷۰۳ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۷۳۴,۰۸۹ مبتلا، ۶۹۶,۳۲۳ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۰۷۷,۸۹۹ مبتلا، ۶۵,۶۲۲ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۰۰۸,۷۵۶ مبتلا، ۳۳,۲۳۵ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ مبتلا، ۱۸۶,۴۸۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ مبتلا، ۲۰۳,۲۲۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۸۹۸,۸۷۶ مبتلا، ۳۹۴,۷۳۵ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۳۸۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۳۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.