تاکنون بیش از ۶۷۳ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۲۱ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ هزار و ۶۹۵ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۰۷ فوتی و همچنین ۸۱ هزار و ۵۳۵ مبتلا طی شبانه روز گذشته، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید را در این بازه زمانی در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. همچنین دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده، بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۳,۹۰۷,۴۳۳ مبتلا، ۱,۱۲۹,۶۱۸ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۲۰۶ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۷ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۹۲,۸۳۹ مبتلا، ۱۶۴,۰۰۸ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۷۰۱,۱۹۳ مبتلا، ۱۶۵,۰۰۱ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۷۶۸,۴۱۶ مبتلا، ۶۹۶,۵۵۳ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۲۵۱,۰۵۴ مبتلا، ۶۶,۲۹۷ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۰۴۰,۵۵۶ مبتلا، ۳۳,۲۷۰ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ مبتلا، ۱۸۶,۴۸۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ مبتلا، ۲۰۳,۲۲۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۱۰,۰۲۰ مبتلا، ۳۹۴,۸۲۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۶۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه