تاکنون بیش از ۶۷۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۱۲ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۲ هزار و ۳۹۸ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۳۶۸ فوتی و ۷۹ هزار و ۳۵۴ مبتلا طی شبانه روز گذشته، رکورد ابتلا و مرگ‌های کووید را در این بازه زمانی در جهان داشته است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "پنجشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۴,۰۱۵,۴۵۱ مبتلا، ۱,۱۳۰,۹۶۲ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۳۳۸ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۸ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۴۹۸,۱۸۶ مبتلا، ۱۶۴,۰۰۸ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۷۱۵,۰۰۰ مبتلا، ۱۶۵,۱۳۹ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۷۸۰,۸۶۸ مبتلا، ۶۹۶,۶۴۵ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۳۱۰,۹۳۹ مبتلا، ۶۶,۷۰۷ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۰۷۵,۶۵۲ مبتلا، ۳۳,۲۹۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۱۵,۶۳۰ مبتلا، ۱۸۶,۴۸۸ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ مبتلا، ۲۰۳,۲۲۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۱۷,۰۹۷ مبتلا، ۳۹۴,۸۶۱ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۷۲۸ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه