تاکنون بیش از ۶۷۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۰۸۲ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۲ هزار و ۴۰۰ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "شنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ آمریکا ۱۰۴,۱۰۶,۹۱۲ مبتلا، ۱,۱۳۲,۲۳۶ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۵۳۰ مبتلا، ۵۳۰,۷۳۹ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۵۰۸,۱۵۴ مبتلا، ۱۶۴,۰۸۰ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۷۳۹,۴۷۲ مبتلا، ۱۶۵,۴۴۱ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۸۰۵,۹۶۷ مبتلا، ۶۹۶,۷۸۵ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۴۱۹,۶۳۲ مبتلا، ۶۷,۳۸۸ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۱۳۰,۷۳۰ مبتلا، ۳۳,۳۶۱ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۵۳,۷۸۹ مبتلا، ۱۸۶,۸۳۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۵۹,۲۴۰ مبتلا، ۲۰۳,۲۲۹ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۳۱,۴۸۰ مبتلا، ۳۹۴,۹۴۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۳ هزار و ۹۲۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه