تاکنون بیش از ۶۷۴ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۶۴۱ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ هزار و ۵۴۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

همچنین بنابر این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ ابتلا و فوتی را در بین سایر کشورها گزارش کرده است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "یکشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ آمریکا ۱۰۴,۱۱۱,۷۴۷ مبتلا، ۱,۱۳۲,۲۵۴ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۶۳۹ مبتلا، ۵۳۰,۷۴۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۵۱۲,۶۶۷ مبتلا، ۱۶۴,۰۸۰ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۷۳۹,۴۷۲ مبتلا، ۱۶۵,۴۴۱ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۸۰۹,۶۰۸ مبتلا، ۶۹۶,۸۰۹ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۴۶۴,۳۶۱ مبتلا، ۶۷,۶۳۹ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۱۴۹,۶۰۱ مبتلا، ۳۳,۳۹۰ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۵۳,۷۸۹ مبتلا، ۱۸۶,۸۳۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۷۴,۳۶۱ مبتلا، ۲۰۴,۱۷۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۳۸,۴۲۱ مبتلا، ۳۹۴,۹۸۴ قربانی

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۶ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه