تاکنون بیش از ۶۷۵ میلیون مبتلا به کرونا در جهان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۰۷۸ نفر را گرفته است همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۵ هزار و ۲۶۳ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز "چهارشنبه" به ترتیب به شرح زیر است:

1_ ایالات متحده ۱۰۴,۱۹۶,۸۶۱ مبتلا، ۱,۱۳۲,۹۳۵ قربانی
2_ هند ۴۴,۶۸۲,۷۸۴ مبتلا، ۵۳۰,۷۴۰ قربانی

3_ فرانسه ۳۹,۵۲۴,۳۱۱ مبتلا، ۱۶۴,۲۳۳ قربانی
4_ آلمان ۳۷,۷۷۹,۸۳۳ مبتلا، ۱۶۵,۷۱۱ قربانی

5_ برزیل ۳۶,۸۲۴,۵۸۰ مبتلا، ۶۹۷,۰۷۴ قربانی
6_ ژاپن ۳۲,۵۳۲,۹۰۵ مبتلا، ۶۸,۰۹۱ قربانی

7_ کره جنوبی ۳۰,۱۹۷,۰۶۶ مبتلا، ۳۳,۴۸۶ قربانی
8_ ایتالیا ۲۵,۴۵۳,۷۸۹ مبتلا، ۱۸۶,۸۳۳ قربانی

9_ انگلیس ۲۴,۲۷۴,۳۶۱ مبتلا، ۲۰۴,۱۷۱ قربانی
10_ روسیه ۲۱,۹۵۰,۱۹۲ مبتلا، ۳۹۵,۰۶۷ قربانی
براساس این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ ابتلا و فوتی را در بین سایر کشورها گزارش کرده است.

آمریکا همچنین با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند پس از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ‌های کرونایی در جهان را تاکنون گزارش کرده‌اند.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۳۵۰ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه