انتشار لیست ۳۰۰۰ پزشک بدون کارتخوان توسط سازمان امور مالیاتی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی سالاریان گفت: سازمان نظام پزشکی با سازمان امور مالیاتی، تعامل خوبی دارد و از همین رو، مشکلات اعضای نظام پزشکی را به اداره مالیات انتقال می‌دهیم و آنها نیز این مشکلات را لحاظ می‌کنند تا شرایط ماندگاری پزشکان در کشور فراهم شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ایران ادامه داد: سازمان نظام پزشکی دارای مسئولیت تضامنی است، ما حرف‌های سازمان امور مالیاتی را می‌شنویم و به همکاران انتقال می‌دهیم، یکی از موضوعات مورد بحث، پرداخت به موقع مالیات جامعه پزشکی است و در همین راستا، سازمان امور مالیاتی یک لیست ۳۰۰۰ نفره از اعضای نظام پزشکی را ارائه داده که از کارتخوان استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: به دنبال این فهرست نامه‌ای را به ۲۳۰ شهر زدم که این موضوع بررسی و نتایج آن به بنده اعلام شود. نتایج بررسی‌ها نشان داد بالای ۹۰ درصد این لیست، از اعضای نظام پزشکی بودند که کار حرفه‌ای نمی‌کردند، یا مشغول رزیدنتی بوده یا تخصص قبول شده بودند و یا اینکه مهاجرت کرده یا اینکه پروانه گرفته اند، اما مطب تأسیس نکرده اند، آن تعداد هم که متهم شده بودند، تذکر دادیم و یا اینکه به قسمت‌های انتظامی سازمان نظام پزشکی معرفی شدند.

سالاریان با اشاره به اظهارات رئیس سازمان امور مالیاتی مبنی بر اینکه جامعه پزشکی کشور از مودیان خوب و منظم مالیاتی هستند ادامه داد: درخواست ما از سازمان امور مالیاتی این است که با توجه به تورم کمرشکن، تعرفه‌های غیرواقعی و هزینه‌های بالای زندگی، با جامعه پزشکی کشور همراهی کنند.

به گزارش مهر وی در پایان در خصوص اینکه چرا سازمان امور مالیاتی چنین فهرستی را داده است در حالی که عنوان می‌کنید بالای ۹۰ درصد افراد این فهرست تخلف نکرده اند افزود: مبنای سازمان امور مالیاتی بر این فرض است که همه پزشکان فعال در کشور دارای مطب هستند. در حالی که خیلی از این پزشکان حقوق بگیر هستند و مالیات آنها دریافت می‌شود، با توجه به در دسترس نبودن پول نقد منطقی نیست که مطب‌ها از کارتخوان استفاده نکنند مگر اینکه حساب آنها خیلی فعال نباشد.

پایان پیام/

2 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.