وقت آن نرسیده که نقاط محروم کشور از حضور پزشکان حاذق بهره مند شوند؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شاهین شیرانی در مراسم تجلیل از برگزیدگان جامعه پزشکی اصفهان با اشاره به این که وظیفه حاکمیت تامین سلامت مردم است گفت: در اجرای احکام باید همه دست به دست هم داده تا به بهترین نحو برنامه ها اجرا و با توجه به امکانات و تقاضاهایی که وجود دارد اولویت بندی نیز انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: پیشگیری مهم ترین اصل حوزه درمان است که باید رعایت شود، پزشکان با تلاش و کار شبانه روزی مهم ترین قشر جامعه هستند که در دوران دفاع مقدس و همه گیری کرونا تلاش های جمعی بسیاری نیز انجام شد و جامعه پزشکی ایران کارنامه قابل قبولی در مقایسه با سایر کشور ها دارد.

وی افزود: بالغ بر ۴۰ سال در مناطق محروم از پزشکان تازه فارغ التحصیل شده استفاده کردیم، بعد از چند سال که این افراد تجربه ای کسب نموده به مناطق بهتر اعزام شدند و آیا وقت آن نرسیده که نقاط محروم کشور نیز از حضور پزشکان حاذق بهره مند شوند؟ برای حضور پزشکان حاذق در مناطق محروم باید از سیاست های تشویقی استفاده نمود تا این مشکل مرتفع شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی شیرانی در پایان گفت: همچنین برای حل سایر مشکلات حوزه پزشکی لازم است تا شوراهای نظام پزشکی همه استان ها با مجمع نمایندگان استان جلسات مشخص با دستور جلسه تعیین شده برگزار کنند و ضمن بیان مشکلات راه حل ها نیز ارائه شود، قبل از این که دیگران به ما امر و نهی کنند باید خودمان جامعه پزشکی را پایش کنیم قبل از دانشگاه باید سازمان نظام پزشکی پایش را شروع کند و برخوردهای قانونی با متخلفین صورت گیرد.

پایان پیام/

2 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.