اسپری بینیِ فایزر برای تسکین درد شدید میگرن مجوز گرفت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، این شرکت داروسازی در آمریکا که از نخستین تولیدکنندگان واکسن کرونا در جهان به شمار می‌رود ویژگی خاص لحاظ شده در شیوه درمانی تازه خود برای مقابله با بیماری میگرن را استفاده از نوعی اسپری‌ بینی عنوان کرده است.

این محصول که قرار است به زودی با نام تجاری "زاوزپرت" Zavzpret در بازار عرضه شود برای درمان دردهای شدید ناشی از بیماری میگرن در بزرگسالان، تایید مقامات و کارشناسان بهداشتی سازمان غذا و داروی آمریکا را دریافت کرده است.

فایزر در بیانیه‌ای یادآور شده است که نتایج آزمایش‌های بالینی گسترده مرتبط با تحقیقات پیش از ابداع این شیوه درمانی و در نهایت ساخت اسپری بینی تسکین دهنده دردهای شدید میگرن ماه گذشته در نشریه علمی لنست منتشر شده است.

میگرن از جمله بیماری‌هایی است که علائم حاد آن می تواند تأثیر منفی قابل توجهی بر زندگی روزمره داشته باشد؛ این بیماری اغلب علاوه بر سردرد با اختلالات بینایی یا عدم تحمل نور نیز همراه است.

فایزر اعلام کرده است که اسپری ضد میگرن «زاوزپرت» از ماه ژوئیه سال جاری میلادی "۲۰۲۳" در داروخانه‌های ایالات متحده در دسترس عموم خواهد بود. ایسنا

پایان پیام/

مطالب مشابه