صدور مجوز اخلاق برای داروی وارداتی بیماران SMA
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، یونس پناهی گفت: داروی بیماری SMA با حمایت معاونت تحقیقات، درمان و سازمان غذا و دارو در مراکز درمانی مورد استفاده قرار گرفته است. داروی بیماری SMA یک دستورالعملی داشته و مجوز اخلاق جهت استفاده از این دارو صادر شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ادامه داد: تحقیقات بر روی این داروی تزریقی بیماران SMA در حال انجام هستند، با دستور رئیس جمهور مبنی بر تامین داروهای بیماران SMA دو شکل داروی آن ها به صورت خوراکی و تزریقی وارد بازار کشور شده است، قرار بر این است که بیماران SMA به مدت شش ماه از این دارو استفاده کرده و نتایج قطعی آن بررسی شوند. این مطالعه را در اختیار سیاست گذاران قرار می دهیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: در حال حاضر در دنیا فرم تزریقی ژن درمانی هم وجود دارد که در این راستا با یکی از مراکز تحقیقاتی صحبت هایی انجام شده است تا در قالب پژوهش، تحقیق در زمینه این شیوه درمانی را شروع کرده تا بررسی و تحقیقات لازم انجام گیرد تا بفهمیم که در آینده می توان از روش ژن درمانی برای درمان بیماران SMA استفاده کرد یا خیر، لازم به ذکر است که این دارو درمان قطعی نبوده و نتایج مطالعات آن ثبت خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه