جدیدترین تصمیمات برای آموزش دستیاران پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن عباسی گفت: شورای آموزش پزشکی و تخصصی در جدیدترین مصوبه خود مقرر کرد در دو رشته طب اورژانس و بیهوشی، پزشکان عمومی که حائز شرایط هستند و در آزمون دستیاری مجاز به انتخاب رشته می شوند، می توانند بدون گذراندن طرح وارد این رشته ها شوند.

مشاور اجرائی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: همچنین برای رشته های جراحی قلب و جراحی توراکس "قفسه صدری" شرایطی متفاوت ایجاد شده است. در واقع این دو رشته هم در مقطع تخصصی و هم در مقطع فوق تخصصی طراحی شده اند و پزشکان عمومی که در آزمون دستیاری تخصصی شرکت کرده اند و متخصصانی که در آزمون دستیاری فوق تخصصی شرکت کرده اند می توانند در این رشته ها را انتخاب کنند، در واقع برای رشته های جراحی قلب و جراحی توراکس "قفسه صدری" در مقطع تخصصی یک دوره ۵ ساله طراحی شده است که افراد متقاضی می توانند آن را انتخاب کنند.

در مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی آمده است:

موضوع ۵ مصوب در نود و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی

مجوز شرکت در آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی صرفا در رشته های تخصصی بیهوشی و طب اورژانس فقط یک نوبت قبل از شروع خدمات طرح نیروی انسانی به پزشکان عمومی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال منتهی به شروع دوره آموزشی دستیاری مربوطه فارغ‌التحصیل می‌شوند، داده می شود.

این گروه از پذیرفته شدگان امکان تغییر رشته در طول دوره دستیاری را نخواهند داشت و در صورت انصراف، برای شرکت مجدد در آزمون پذیرش دستیاری رشته های تخصصی مانند سایر داوطلبان مشمول انجام خدمات طرح نیروی انسانی خواهند بود.

این مجوز بر اساس نیاز کشور و تایید معاونت آموزشی وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و اسامی پذیرفته شدگان به اداره تامین و توزیع نیروی انسانی معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت جهت هماهنگی های بعدی ارسال خواهد شد و استعلام از سایر حوزه های وزارت بهداشت ضرورت ندارد.

همچنین موضوع ۱۶ مصوب در نود و هشتمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی

ارائه برنامه آموزشی رشته های تخصصی با پذیرش مستقیم دستیار از مقطع پزشکی عمومی به شرح ذیل در راستای اجرای موضوع دوم نودمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی:

1_ تصویب برنامه آموزشی رشته جراحی قفسه صدری با طول دوره پنج ساله متشکل از دو سال بر اساس برنامه آموزشی جراحی عمومی و سه سال باقی مانده و بر اساس برنامه عمومی آموزشی جراحی قفسه صدری مصوب در نود و هشتمین جلسه کمیسیون دائمی معین شورای آموزش پزشکی و تخصصی.

2_ تصویب برنامه آموزشی رشته جراحی قلب و عروق؛ مقرر شد برنامه آموزشی این رشته تخصصی با طول دوره پنج ساله متشکل از دو سال بر اساس برنامه آموزشی جراحی عمومی و سه سال باقی مانده بر اساس برنامه آموزشی جراحی قلب مصوب در نود و نهمین جلسه کمیسیون دائمی معین شورای آموزش پزشکی و تخصصی. مهر

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.