۳.۵ میلیارد دلار به واردات دارو اختصاص یافت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی در حاشیه برگزاری اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و در جمع خبرنگاران همچنین از توافق این وزارتخانه با بانک مرکزی برای اعطای ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در قالب سرمایه در گردش از طریق بانک‌های عامل به شرکت‌های دارویی خبر داد.

وزیر بهداشت ادامه داد: مقرر شد برای پرداخت ۳۰ همت تسهیلات جدید به شرکت های دارویی برای تامین دارو و مواد اولیه، سازمان غذا و دارو بانک های عامل و فهرست شرکت های دارویی را به بانک مرکزی معرفی کند تا سهمیه بانک های عامل توسط بانک مرکزی تعیین و ابلاغ شود،.

وی افزود: پایان سال ۱۴۰۲ ثبت سفارش های ارسالی سازمان غذا و دارو در تالار اول پس از اعمال اولویت از سوی سازمان، طی حداکثر ۴۸ ساعت و همچنین ثبت سفارش های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در تالار دوم بر اساس تاریخ ایجاد گواهی ثبت آماری حداکثر طی ۷۲ ساعت تخصیص می یابد.

به گزارش وبدا عین اللهی در پایان به توافق امروز با بانک مرکزی برای تامین ارز شرکت‌های واردکننده دارو تاکید کرد و گفت: به هر میزان که صادرات دارو توسط شرکت های دارویی صورت پذیرد به صورت فصلی، گزارش مربوطه توسط سازمان غذا و دارو به بانک مرکزی ارسال و عدد مزبور به سهمیه ارزی حوزه دارو اضافه شود.

پایان پیام/

1 نظر

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.