ثبت نام بیش از ۱۳ هزار نفر در پنجاهمین دوه آزمون دستیاری
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهرام عین اللهی در حاشیه این بازدید با اشاره به برگزاری این آزمون در ۲۹ حوزه امتحانی در کشور گفت: از این تعداد ۳ حوزه امتحانی در تهران و مابقی در سایر شهرستان‌ها است.
 
وی افزود: در آزمون دستیاری تخصصی، ۲۰۰ سوال طراحی شده و کلید اولیه سوالات روز شنبه ۲۳ اردیبهشت بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود که داوطلبان ۴۸ ساعت فرصت دارند اعتراضات خود را به سوالات و پاسخ‌ها ارائه کنند، از سال گذشته تصمیم گرفتیم که تعداد رشته محل‌های انتخابی از سوی داوطلبان مجاز در آزمون دستیاری را از ۱۰ به ۱۰۰ رشته محل افزایش دهیم و امسال نیز داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌توانند ۱۰۰ رشته محل را در ۲۵ رشته تخصصی انتخاب کنند. 

به گزارش ایلنا وزیر بهداشت در پایان از ثبت نام بیش از ۱۳ هزار نفر در پنجاهمین دوه آزمون دستیاری خبر داد و گفت: از کل ثبت نام کنندگان، ۵۴ درصد زن و ۴۶ درصد مرد هستند. همچنین میزان ظرفیت پذیرش، زمان انتشار کارنامه اولیه و زمان انتخاب رشته محل از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می‌شود، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۷۹۰ داوطلب در پنجاهمین آزمون دستیاری شرکت کرده‌اند که ۴۷۵ نفر از آن‌ها زن و ۳۱۵ نفر نیز مرد هستند.

پایان پیام/